loader

Dni Toszka – zabawa dla całej rodziny

Trudno dokładnie stwierdzić ile edycji za nami, ale jedno jest pewne: Dni Toszka to zawsze czas świetnej zabawy dla całych rodzin. Koncerty, spektakle teatralne, występy kabaretowe, zabawy taneczne, kolorowe korowody to tylko niektóre z atrakcji, które czekają każdego roku na mieszkańców i turystów.

Rokrocznie program jest modyfikowany i różnorodny. Centralnym miejscem obchodów święta miasta jest rynek, ale często punktem dodatkowych atrakcji jest Zamek lub kompleks boisk sportowych Orlik w Toszku.

Podczas Dni Toszka czekają na Państwa nasi przewodnicy, którzy oprowadzą po zamkowym Centrum Ekspozycji Historycznych, zapoznają z historią zamku i z najciekawszymi toszeckimi legendami o Złotej Kaczce czy psie Toszku.

Na Dni Toszka nie trzeba zabierać własnego prowiantu. Organizatorzy dbają o zapewnienie dobrych punktów gastronomicznych, a napoje i drobne przekąski można także nabyć w zamkowej kawiarni Colonna.

Podczas Dni Toszka zagrali u nas m.in.: Tomasz Szwed, Norbi, C-BooL, Krystyna Giżowska, Czesław Jakubiec, Adam Stachowiak.