loader

Jarmark Adwentowy

Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem postawione w zaułkach uliczek tworzą urokliwą i niepowtarzalną atmosferę, taką, jaką można poczuć tylko raz w roku. Na odwiedzających czekają świąteczne pyszności m.in. jabłka na gorąco nadziewane czekoladą i bakaliami, śląska „moczka”, kiełbaski, owoce w czekoladzie oraz wyśmienity grzaniec podawany w ceramicznych kubkach. U rękodzielników można nabyć oryginalne wyroby idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne. Atrakcję dla dzieci stanowi wiedeńska karuzela i bajkowy kataryniarz.

Co roku, w drugą niedzielę  grudnia uliczki Toszka zapełniają się setkami mieszkańców i gości, którzy mają okazję wczuć się w świąteczny nastrój, jakim szczyci się Toszecki Jarmark Adwentowy.

Scena rokrocznie „pęka w szwach”. Swój artyzm prezentują artyści z sekcji wokalnej i teatralnej „Deja Vu” działającej przy Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, dzieci ze Szkół Podstawowych, chór Con Colore oraz Heimatchor Ostroppa, Orkiestra Dęta z Toszka i z Kotulina, Artyści Scen Śląskich, Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej. Gwiazdami wieczoru, które do tej pory wystąpiły na deskach toszeckiej sceny byli Skaldowie, Gang Marcela, Eleni, Uniwers, Tomasz Szwed oraz Liber&Ina&Adam Stachowiak, którzy porwali zebraną publiczność w wir świątecznego nastroju.

Dodatkowe atrakcje jak wspólne gotowanie ze śląskim kucharzem Remigiuszem Rączką czy dekorowanie chatek i pierników sprawia wiele radości, aktywizuje i integruje mieszkańców oraz gości.