loader

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo"

logo ranczo2.jpeg

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE RANCZO KORNELIA BIENIEK-KIEŁBASA

Adres: ul. Nogowczycka 1, 44-180 Proboszczowice

Tel. ..32 230 31 74

e-mail: Ranczo.proboszczowice@interia.pl

Dni i godziny otwarcia: cały rok

 

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo” Proboszczowice jest jednym z najlepiej funkcjonujących tego typu gospodarstw w regionie. Od wielu lat prowadzi szeroką działalność rolniczą, gastronomiczno-noclegową, handlową oraz edukacyjną. Niemalże co dnia „Ranczo” tętni życiem, organizując spotkania dla wielu środowisk i szkół, przedszkoli, seniorów, Kół Gospodyń Wiejskich, uczelni, samorządów, firm, zakładów pracy, instytucji itd.

Pracownicy „Rancza” kultywują śląskie i polskie tradycje regionalne oraz narodowe. Niosą pomoc potrzebującym i zawsze nakarmią głodnych i napoją spragnionych. To niezwykle pracowici i otwarci ludzie. Uzyskali wiele wyróżnień, nagród, pucharów za swoją działalność oraz sztandarowe dania, takie jak np. wieprzek filowany.

„Ranczo” Proboszczowice na czele ze swoim charyzmatycznym właścicielem, Krystianem Kiełbasą i jego żoną Kornelią Bieniek-Kiełbasą  oraz dziećmi jest swego rodzaju wizytówką powiatu gliwickiego.

Obsługuje liczne powiatowe imprezy i uroczystości, jak trzeba działa charytatywnie. Gości u siebie przybywających do powiatu gliwickiego partnerów samorządu, m. in. z Niemiec, Walii i Czech. Promuje nasz powiat w kraju i zagranicą.

www.starostwo.gliwice.pl

 

Liczba pokoi z podaniem ilości miejsc noclegowych: łącznie 3 pokoje z osobnymi łazienkami i TV.

1.       Pokój niebieski : łoże małżeńskie + dostawka

2.       Pokój zielony : 4 pojedyncze łóżka

3.       Pokój jasny : 2 pojedyncze łóżka

 

Dodatkowe informacje:

Z dala od zgiełku miasta, w ciszy i spokoju można odpocząć w przyjemnie urządzonych pokojach, pod wiatą grając w billarda, na ławeczce na podwórku lub przy stawie. Dla osób lubiących ruch polecamy wspaniałe ścieżki w lesie na długie spacery. Udostępniamy sprzęt do zajęć ruchowych (skakanki, hula-hop, paletki, piłki) Atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw jak również boisko do siatkówki pomaga w rozładowaniu emocji. Cechuje nas wyjątkowo rodzinna atmosfera, duże przywiązanie i szacunek do tradycji.

Ponadto bezpłatny parking, plac zabaw dla dzieci, w razie niepogody specjalna sala do zabaw, boisko do siatkówki, bezpłatny internet, w pokojach są telewizory, miejsce na ognisko.

Nagrody i osiągnięcia : 

Gwiazdy Spichlerza, Perła 2010  w kategorii potrawy regionalne, I miejsce w finale konkursu Danie Roku Spichlerza Górnego Śląska w roku 2010, I miejsce w finale konkursu Danie Roku Górnego Śląska w 2014r, I miejsce w konkursie: Najpiękniejsza Zagroda Województwa Śląskiego, Certyfikat Innowacyjna i Rzetelna Firma 2014, I miejsce w Konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Złota warzecha. Certyfikat przyznany przez serwis nocowanie.pl